Przeglądasz teraz

Zdrowie

Artykułów: 3
gończy polski choroby

Gończy polski – choroby

Psy rasowe najczęściej zapadają na różnego rodzaju choroby typowe dla swojej rasy, zazwyczaj również w większym stopniu narażone są na urazy czy infekcje. Tymczasem gończy polski, choć rasowy, w rzeczywistości jest bardzo odpornym zwierzęciem, które rzadko choruje. Jakie przypadłości najczęściej odnotowywane są przez lekarzy weterynarii w przypadku tej rasy?
gończy polski waga

Gończy polski waga

Prawidłowa waga psa jest ważnym parametrem, który brany jest pod uwagę między innymi w kontekście oceny jego stanu zdrowia. Psy rasy gończy polski osiągają średnie wymiary, zatem ich waga nie powinna przekraczać 30 kg. Jaka jest prawidłowa waga psa gończy polski i co zrobić w przypadku ewentualnej nadwagi?
gończy polski ile żyje

Jak długo żyje gończy polski?

Kupując psa, bardzo często zwracamy uwagę na średnią długość życia przedstawicieli konkretnych ras. Zależy nam na tym, aby pies był z nami jak najdłużej i dożył sędziwego wieku. Warto wybierać psy rasy gończy polski, które należą do grupy zwierząt długo żyjących. Jednocześnie należy pamiętać, że faktyczna długość życia zależy w dużej mierze od diety, prowadzonego stylu życia oraz profilaktyki zdrowotnej.