Przeglądasz teraz

Wychowanie

Artykułów: 4
gończy polski szczeniak

Gończy polski szczeniak

Osoby zainteresowane zakupem psów rasy gończy polski, najczęściej wybierają szczenięta z renomowanych hodowli. Psy w młodym wieku można udomowić, a ich szkolenie – choć wymaga sporej ilości czasu i energii – przynosi lepsze efekty. Co warto wiedzieć o szczeniętach rasy gończy polski?
gończy polski jak wychować

Jak wychować psa rasy gończy polski?

Gończy polski to bardzo inteligentny pies, który posiada silnie rozwinięty instynkt myśliwski. Dlatego też najchętniej uczestniczy on w polowaniach, choć nie ma przeciwwskazań, aby został udomowiony. Nie ulega jednak wątpliwości, że psa rasy gończy polski trzeba odpowiednio wychować, tak aby prawidłowo reagował w określonych sytuacjach.
gończy polski problemy

Gończy polski problemy

Psy rasy gończy polski uznawane są za trudne, głównie ze względu na ich charakter. Z jednej strony nie należy się temu dziwić, gdyż są to przecież psy myśliwskie, z drugiej strony właściciele muszą odpowiednio podejść do swoich pupilów, tak aby przystosować ich do codziennych sytuacji. Jakie potencjalne problemy mogą oni napotkać?
jak ułożyć gończego polskiego

Jak ułożyć gończego polskiego?

Gończy polski to oddany i bardzo inteligentny pies, jednak nie da się ukryć, że ma on swój charakter, a do tego jest indywidualistą. To natomiast sprawia, że jego odpowiednie ułożenie jest naprawdę trudne, wymaga poświęcenia sporej ilości czasu i energii. Jak ułożyć gończego polskiego, tak aby w jak największym stopniu go udomowić?