Przeglądasz teraz

Wygląd

gończy polski podobne rasy

Gończy polski i podobne rasy

Gończy polski to jeden z przedstawicieli gatunku psów myśliwskich, jednak do tej grupy należą także inne zwierzęta. Najpopularniejsze z nich to bloodhound, gończy Hamiltona, ogar polski, basset hound czy duży gończy gaskoński. Co warto wiedzieć o tychże psach?
gończy polski umaszczenie

Umaszczenie psów rasy gończy polski

Rodzaj umaszczenia psa to jeden z ważniejszych aspektów, na jaki zwracają uwagę potencjalni właściciele. Należy ocenić nie tylko jego wygląd, ale również odpowiednio podjeść do pielęgnacji sierści. Co warto wiedzieć o umaszczeniu psów rasy gończy polski?
Gończy polski rudy

Gończy polski rudy

Umaszczenie psa rasy gończy polski najczęściej jest czarne z delikatnym podpaleniem. Niemniej jednak występują również odmiany z umaszczeniem czekoladowym oraz rudym. Kolor rudy nie jest zbyt popularny w przypadku tej rasy, a wręcz przeciwnie – występuje bardzo rzadko. Co warto wiedzieć o rudych gończych polskich?
gończy polski czekoladowy

Gończy polski czekoladowy

Psy rasy gończy polski mogą mieć trojakie umaszczenie. Najczęściej występuje ono w kolorze czarnym z delikatnym podpalenie, jednak może również mieć barwę rudą bądź czekoladową. To właśnie ten ostatni kolor jest bardzo pożądane przez potencjalnych właścicieli. Co należy wiedzieć o czekoladowych psach rasy gończy polski?
gończy polski brązowy

Gończy polski brązowy

Psy rasy gończy polski miewają różne umaszczenie. Najczęściej występuje ono w kolorze czarnym z podpalenie, jednak może również mieć barwę rudą bądź czekoladową. To właśnie ten ostatni kolor jest bardzo pożądane przez potencjalnych właścicieli. Co należy wiedzieć o czekoladowych psach rasy gończy polski? Jak je pielęgnować w odpowiedni sposób?