Przeglądasz teraz

Porady

Jak przyzwyczaić i przystosować psa do nowego domu?

Przeprowadzka jest niezwykle ekscytującym przeżyciem dla wszystkich domowników, dotyczy to także zwierząt. Kupno mieszkania i wprowadzenie się do zupełnie obcego miejsca może stać się źródłem stresu dla czworonoga. Warto mieć to na uwadze i jak najlepiej przygotować się do drastycznych zmian. Przeprowadzka z psem będzie nieco trudniejsza, ale przy dobrej organizacji nie powinny pojawić się większe problemy.
gończy polski w mieszkaniu

Gończy polski w mieszkaniu

Gończy polski to jedna z ras, która zamieszkuje przede wszystkim w domach z ogrodem. Wiele osób twierdzi, że to właśnie duża przestrzeń do biegania jest w tym przypadku koniecznością. Czy psy tej rasy mogą więc żyć w mieszkaniu?
gończy polski do kiedy rośnie

Do kiedy rośnie gończy polski?

Psy rasy gończy polski osiągają średnie rozmiary, jednak ich rozwój w ciągu pierwszych kilkunastu miesięcy przebiega bardzo intensywnie. W ciągu kilku miesięcy jesteśmy w stanie zauważyć różnicę pomiędzy szczeniakiem, a niemalże dorosłym psem. Jak długo rośnie gończy polski i jakie wymiary finalnie osiąga?
gończy polski opinie myśliwych

Gończy polski opinie myśliwych

Rolą psów rasy gończy polski jest przede wszystkim polowanie – są to zwierzęta myśliwskie, które doskonale radzą sobie podczas łowów. Myśliwi doceniają gończych polski za ich wysoką inteligencję, rozwagę, ale również spryt i indywidualizm. Co dokładnie sądzą o tej rasie? Czy rzeczywiście psy te sprawdzają się podczas polowań?
czy gończy polski może mieszkać w budzie

Czy gończy polski może mieszkać w budzie?

Jeszcze do niedawna zamieszkiwanie psów w budach było na porządku dziennym, jednak nie zdawaliśmy sobie wtedy sprawy z tego, że nie wszystkie rasy mogą przebywać na świeżym powietrzu niemal całą dobę. Problem pojawia się zwłaszcza w sezonie zimowym, gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera. Czy w takich warunkach gończy polski może mieszkać na dworze, w budzie?
ogar polski a gończy polski

Ogar polski a gończy polski 

Chcąc kupić psa myśliwskiego, często mamy dylemat, czy wybrać ogara polskiego, czy może gończego polskiego. Warto mieć na uwadze, że psy te, choć myśliwskie, mają zupełnie inne charaktery i usposobienie. W czym są do siebie podobne, a czym się różną? Który pies będzie lepszym wyborem w konkretnym przypadku?
gończy polski a dzieci

Gończy polski a dzieci

Rodzice mieszkający w domu z małymi, a także nieco starszymi dziećmi, bardzo często decydują się na zakup psa. Nie zawsze jest to decyzja podjęta wspólnie z pociechami – czasami pies jest właśnie niespełnionym marzeniem rodziców. Niemniej jednak w takich sytuacjach należy wybierać psy, które nie mają większego problemu z zaakceptowaniem dzieci. Jak jest w przypadku psów rasy gończy polski?
gończy polski czy posokowiec bawarski

Gończy polski czy posokowiec bawarski?

Osoby zainteresowane nabyciem psa, często zastanawiają się, czy wybrać rasę gończy polski, czy może lepszym wyborem będzie posokowiec bawarski? Psy te należą do grupy gończych, zatem towarzyszą człowiekowi w polowaniach, choć można je także udomowić. W jakich przypadkach warto postawić na psa rasy gończy polski, a w jakich na posokowiec bawarski?
gończy polski opinie

Gończy polski – opinie

Zanim zdecydujemy się na zakup rasowego psa, sprawdzamy opinie, jakimi chętnie dzielą się na jego temat obecni właściciele. W kontekście gończych polskich warto zweryfikować nie tylko zdanie ich posiadaczy, lecz również myśliwych, gdyż ostatecznie psy te najchętniej zajmują się właśnie polowaniami. Z jakimi opiniami na temat gończych polskich można się spotkać?
gończy polski hodowla

Gończy polski hodowla

Psy rasowe powinno się kupować wyłącznie w sprawdzonych, legalnie działających hodowlach. Dzięki temu mamy pewność, że zwierzęta będą miały wszelkie pożądane cechy, a dodatkowo nie będziemy wspierać hodowców, którzy stosują nieuczciwe praktyki. Na co zwrócić uwagę, kupując psa gończy polski? Jak wygląda hodowla tych psów?
gończy polski cena

Gończy polski cena 

Gończy polski to rasowy pies, którego można kupić w dobrych hodowlach. Niemniej jednak wiąże się to z koniecznością poniesienia pewnych kosztów, które w tym przypadku oscylują na średnim poziomie. Ile trzeba zapłacić za psa rasy gończy polski?