Gończy polski cena

Gończy polski to rasowy pies, którego można kupić w dobrych hodowlach. Niemniej jednak wiąże się to z koniecznością poniesienia pewnych kosztów, które w tym przypadku oscylują na średnim poziomie. Ile trzeba zapłacić za psa rasy gończy polski?
Marcin
gończy polski cena

Cena psa z profesjonalnej hodowli

Chcąc kupić psa rasy gończy polski, najczęściej w pierwszej kolejności pada pytanie o cenę. Należy mieć świadomość, że jest ona inna w przypadku, gdy wybieramy psa z profesjonalnej hodowli, inna zaś w momencie, gdy trafiamy na ofertę pseudohodowli. W pierwszym przypadku wynosi ona mniej więcej 2500 zł. Jeszcze jakiś czas temu gończy polski był do nabycia za około 2000 zł, jednak ceny wyrównały się do poziomu 2500 zł. Są oczywiście profesjonale hodowle, w których za psa zapłacimy mniej, jednak w kraju nie działa ich obecnie zbyt wiele. Kwota 2500 zł plasuje się w średniej półce cenowej – z pewnością nie są to najtańsze psy, jednak do najdroższych jeszcze im daleko. Co istotne, przyszli właściciele powinni wziąć pod uwagę nie tylko koszty zakupu psa, ale również wyprawki dla niego. W zależności od tego, na jakie dokładnie produkty się zdecydujemy, wyprawka będzie nas kosztowała od 200-300 zł do nawet 1000 zł. Oznacza to, że koszty, jakie musimy wziąć pod uwagę, oscylują w granicach 3000 zł. W dalszym ciągu nie jest to duża kwota, jeśli chodzi o rasowego psa z rodowodem.

Cena psa rasy gończy polski zwykle wynosi od 2000 do 5000 złotych. Jednak cena może być znacznie wyższa, zwłaszcza jeśli pies pochodzi z renomowanej hodowli. W takim przypadku cena może sięgnąć nawet 10000 złotych. Niektórzy z naszych klientów na ten cel decydują się na pożyczkę na oświadczenie: https://netcredit.pl/pozyczka-na-oswiadczenie/

Komentują specjaliści z firmy Net Credit

Czy można nabyć psa rasy gończy polski taniej?

Cena gończych polskich nie jest szczególnie wygórowana, jednak są i tacy, którzy zastanawiają się, jak obniżyć koszty związane z jego nabyciem. Jeśli trafimy na pseudohodowlę, to możemy zaoszczędzić nawet do 1000 zł, niemniej jednak należy mieć świadomość, że wspieranie tego typu miejsc skutkuje działaniem na szkodę zwierząt. Możemy również zdecydować się na zakup psa od właściciela prywatnego, który z jakichś powodów zamierza sprzedać zwierzę bądź oddać je do schroniska. Niektórzy prowadzą również własne „hodowle” zwierząt – jeśli posiadają dwa niewykastrowane psy, te mogą rozmnażać się, a ich właściciele będą chcieli sprzedać bądź nawet oddać za darmo zwierzęta. Niemniej jednak tego typu działań również nie powinniśmy wspierać, gdyż niejako psują one rasę. W rzeczywistości bowiem nie jesteśmy pewni pochodzenia psa, nie otrzymamy również stosownej metryki czy rodowodu. Tymczasem zwierzę kilkuletnie może mieć niemały problem z adaptacją w nowym miejscu i zmianą przyzwyczajeń, w przeciwieństwie do szczeniąt, które zabieramy wprost z hodowli.

Zobacz też:  Jak przyzwyczaić i przystosować psa do nowego domu?

Fot. via Wikipedia: Waldemar Feculak CC-BY-2.5Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też