Gończy polski w mieszkaniu

Gończy polski to jedna z ras, która zamieszkuje przede wszystkim w domach z ogrodem. Wiele osób twierdzi, że to właśnie duża przestrzeń do biegania jest w tym przypadku koniecznością. Czy psy tej rasy mogą więc żyć w mieszkaniu?
Marcin
gończy polski w mieszkaniu

Potrzeby psów rasy gończy polski

Nie ulega wątpliwości, że psy rasy gończy polski mają duże potrzeby, jeśli chodzi o swobodne bieganie, zatem przyjęło się, że powinny one żyć w miejscach, w których dostępna będzie dla nich odpowiednia przestrzeń. Takie warunki spełniają domy z ogrodami, jednak i w tym przypadku warto rozważyć jedną kwestię. Otóż nie wszyscy dysponują dużym, przestronnym ogrodem, w którym z powodzeniem pies mógłby się wybiegać. Konieczne będzie więc wychodzenie z nim poza dom, tak aby pupil mógł realizować swoje potrzeby. Podobna sytuacja ma miejsce, jeśli mieszkamy w bloku. W tym przypadku również musimy każdego dnia wyprowadzać psa na dłuższy spacer, tak aby ten miał wystarczająco dużo ruchu. Jak się okazuje, nie ma więc większego znaczenia, czy gończy polski zamieszkuje w domu, czy też w mieszkaniu w bloku. Sama nieruchomość nie stanowi dla psa żadnej różnicy, bowiem ani w domu, ani też w bloku nie ma on możliwości, aby zażyć odpowiednią dawkę ruchu. Ważne jest natomiast, jakie warunki rozwojowe stworzymy zwierzęciu. Posiadając psa należy płacić podatek od posiadania psa. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://magazynprzedsiebiorcy.pl/podatek-od-posiadania-psa.

Zdolności adaptacyjne gończych polskich

Z punktu widzenia potrzeb psa wiemy już, że gończy polski w mieszkaniu odnajduje się naprawdę dobrze. Niemniej jednak warto też zadać sobie pytanie o jego zdolności adaptacyjne, a więc o to, czy będzie on w stanie przyzwyczaić się do stosunkowo niewielkiej przestrzeni mieszkalnej? Otóż jak się okazuje, gończy polski ma doskonałe zdolności adaptacji nawet do miejsc, w których wcześniej nie było mu dane żyć. Szybko więc aklimatyzuje się w blokach, może zasiedlać nawet mieszkania o niewielkim metrażu. Zazwyczaj wystarczy kilka dni, aby gończy polski przystosował się do życia w nowym miejscu. Należy jednocześnie pamiętać, aby stworzyć psu odpowiednie warunki mieszkalne – musi on posiadać własne miejsce do snu i odpoczynku, ważne są również różnego typu zabawki, pozostające do jego dyspozycji. Gończy polski może pozostawać sam w mieszkaniu przez dłuższy czas, gdy domownicy są na przykład w pracy, jednak każdego dnia, bez względu na porę roku, należy zadbać o jego potrzeby, wyprowadzając go na długi spacer. W przeciwnym razie gończy polski nie będzie czuł się dobrze, i to bez względu na to, czy będzie zamieszkiwał w bloku, czy też w dużym, przestronnym domu.

Zobacz też:  Dobra karma dla psa to podstawa

Fot. via Wikipedia: Beata Raciborska CC-BY-2.5Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też