Jak przyzwyczaić i przystosować psa do nowego domu?

Przeprowadzka jest niezwykle ekscytującym przeżyciem dla wszystkich domowników, dotyczy to także zwierząt. Kupno mieszkania i wprowadzenie się do zupełnie obcego miejsca może stać się źródłem stresu dla czworonoga. Warto mieć to na uwadze i jak najlepiej przygotować się do drastycznych zmian. Przeprowadzka z psem będzie nieco trudniejsza, ale przy dobrej organizacji nie powinny pojawić się większe problemy.
Marcin

Jak przygotować się do przeprowadzki z psem?

Jeśli nastąpi już odbiór mieszkania, to można nareszcie pomyśleć o wprowadzeniu się do niego. Oczywiście zawsze powinno się dokładnie obejrzeć każde pomieszczenie. Sprawdzenie mieszkania przed odbiorem najlepiej przeprowadzić z fachowcem, który nie pominie żadnej wady. Jeśli pojawią się jakieś usterki, to zostaną one wpisane do protokołu zdawczo-odbiorczego. Deweloper będzie zobowiązany do ich wyeliminowania. Do tego czasu trzeba wstrzymać się z przeprowadzką.

W pierwszej kolejności należy przetransportować niezbędne rzeczy, czyli najbardziej potrzebne przedmioty na pierwsze dni w nowym miejscu. Po wniesieniu kartonów można już pomyśleć o wprowadzeniu psa do mieszkania, aby mógł się oswoić. Istotne jest to, aby jak najszybciej wyznaczyć zwierzakowi nowe miejsce do wypoczynku, jedzenia, zabawy. Im mniej dodatkowych bodźców, tym lepiej. Pies potrzebuje czasu na zaaklimatyzowanie się. Pupil będzie wszędzie zaglądać, wszystko wąchać. Zaleca się zostawić czworonoga w spokoju, pozwolić mu na swobodne poznawanie otoczenia we własnym tempie.

O czym warto pamiętać?

 Stres odczuwany przez człowieka udziela się także zwierzęciu, dlatego należy zachować spokój. Istotne jest to, aby nie izolować czworonoga. Pozostawianie go na zewnątrz lub zamykanie w pomieszczeniu, aby nie przeszkadzał podczas przeprowadzki, jest złym pomysłem. Niezbędne są także dobrze znane przedmioty typu ulubione zabawki, legowisko. O wzięciu czworonoga do nowego mieszkania warto pomyśleć jeszcze przed przeprowadzką. Jeśli pies bardzo się stresuje, to można mu podać środki uspokajające przepisane przez lekarza weterynarii. Należy również poświęcić pupilowi wystarczająco dużo czasu.

Artykuł promocyjny



Zobacz także:
Zobacz też:  Pyszne przysmaki dla Twojego chomika – spraw, aby jedzenie stało się przyjemnością
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też