Gończy polski – opinie

Zanim zdecydujemy się na zakup rasowego psa, sprawdzamy opinie, jakimi chętnie dzielą się na jego temat obecni właściciele. W kontekście gończych polskich warto zweryfikować nie tylko zdanie ich posiadaczy, lecz również myśliwych, gdyż ostatecznie psy te najchętniej zajmują się właśnie polowaniami. Z jakimi opiniami na temat gończych polskich można się spotkać?
Marcin
gończy polski opinie

Co o psach myślą ich właściciele?

Gończy polski to jedna z „trudniejszych” ras, jednak warto zastanowić się, na czym owa trudność polega. Otóż charakterystyka psa wskazuje, iż przedstawiciele rasy to indywidualiści z silnie rozwiniętymi instynktami. W praktyce oznacza to, że udomowienie psa zajmuje sporo czasu i wymaga dużych nakładów energii. Z taką opinią zgadzają si właściciele psów gończy polski, którzy tresują swoich pupilów już od najmłodszych lat. Psy te potrafią odnaleźć się w codziennych sytuacjach, takich jak na przykład pojawienie się w domu gości, jednak trzeba ich nauczyć odpowiednich zachowań. Ponadto gończy polski nie będzie dobrym wyborem dla osób, które lubią spędzać wolne chwile w domowym zaciszu. Psy te wymagają codziennej, sporej dawki ruchu – nie wystarczy tylko wypuścić ich na ogródek (chyba, że mamy do dyspozycji naprawdę dużą przestrzeń), trzeba również każdego dnia udać się z psem na dłuższy spacer. Ci, którzy lubią aktywny styl życia, nie będą mieli żadnego problemu z częstym wychodzeniem z domu, jednak inaczej jest w przypadku tych, którzy preferują pasywny wypoczynek. Właściciele psów są jednak zgodni co do tego, że przy odpowiednim podejściu gończy polski to prawdziwy przyjaciel człowieka, z którym spędzanie wolnego czasu przynosi wiele satysfakcji i radości.

Opinie myśliwych o gończych polskich

Na temat psa gończy polski opinie wśród właścicieli są bardzo podobne, a jak jest w przypadku myśliwych? Otóż patrzą oni na zwierzę z nieco innego punktu widzenia, głównie ze względu na fakt, iż wspólnie z nim polują, a więc robią to, do czego pies rasy gończy polski jest stworzony. Myśliwi bardzo chwalą sobie polowania z psami tej rasy – mają one doskonały instynkt, a dodatkowo potrafią zmieniać ton głosu, szczekając na wybraną przez siebie ofiarę. Dzięki temu myśliwy może wstępnie rozeznać, jaki rodzaj zwierzyny upatrzył sobie pies. Dużą zaletą gończych polskich jest fakt, iż potrafią one pracować nawet w trudniejszych warunkach, także tych pogodowych. Są bardzo samodzielne – potrafią wrócić w konkretne miejsce nawet po kilku godzinach, oczywiście jeśli nic nie stanie im na przeszkodzie. To właśnie z tych powodów psy rasy gończy polski tak chętnie wybierane są do polowań przez myśliwych. Cenią oni sobie przede wszystkim inteligencję oraz spryt, lecz jednocześnie wskazują na wysoką odporność psów i ich duże zaangażowanie w polowania. Oczywiście, podkreślają, podobnie jak właściciele, że psy te wymagają odpowiedniego podejścia, w tym właściwej tresury, tak aby mogły odnaleźć się zarówno na polowaniach, jak i w domowych warunkach.

Zobacz też:  Gończy polski w mieszkaniu

Fot. via Wikipedia: Beata Raciborska CC-BY-2.5Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też